Városlista
2026. május 12, kedd - Pongrác

Hírek

2023. November 09. 14:27, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Halálos gombamérgezés miatt ítélt el egy férfit a Szombathelyi Törvényszék

Halálos gombamérgezés miatt ítélt el egy férfit a Szombathelyi Törvényszék

Pörköltet főzött a bevizsgálatlan gombából, amitől elhunyt a nagyapja.

Gondatlanságból elkövetett emberölés vétségében bűnösnek mondta ki és 1 év 6 hónap - 2 év próbaidőre felfüggesztett - fogházra ítélt a Szombathelyi Törvényszék egy vasi férfit, aki a házuk udvarán szedett bevizsgálatlan, mérgező hatású gombából főzött pörköltet, és azzal idős édesapja halálát okozta - közölte a törvényszék csütörtökön az MTI-vel.

A vádlott 90 éves édesapjával lakott egy Vas vármegyei falu családi házában. Az udvaron lila pereszkének vélt, ám valójában mérgező pókhálós gombát szedett, amelyet nem vizsgáltatott meg gombaszakértővel.

A gombából készített pörkölt elfogyasztása után mindketten kórházba kerültek. Az idős férfi 2022. október 12-én meghalt - ismertették a közleményben.

Az ítélet szerint a sértett halálát gombamérgezés, az annak következtében fellépő vese- és májelégtelenség, keringési összeomlás okozta. Az előkészítő ülésen hozott ítélet jogerős.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld

Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek

A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.

2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld

Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -

2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld

Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében

Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.