Városlista
2025. november 10, hétfő - Réka

Hírek

2020. December 29. 06:00, kedd | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Halálos bányaomlásban történt Ukrajnában

Halálos bányaomlásban történt Ukrajnában

Beomlott egy szénbánya Ukrajna keleti részén, Luhanszk megyében, a mentést végzők egy bányász holttestét találták meg a romok alatt

- számolt be hétfőn az Ukrajinszka Pravda hírportál a megyei rendőrség közlésére hivatkozva.

Az omlás hétfőre virradó éjjel történt a Pervomajszkvuhillja vállalathoz tartozó "Zolote" bányában 687 méter mélységben. Két bányász rekedt az omlás alatt. Az egyiket sikerült épségben a felszínre segíteniük a mentést végzőknek, a másikat viszont többórás kutatás után holtan találták.

A rendőrség eljárást indított fokozott veszéllyel járó munka végzése közbeni biztonsági szabályok megsértése címén.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 09. 09:50, vasárnap | Külföld

Ukrajnai háború - Kreml: nem lehet előre jelezni a budapesti csúcs időpontját

Nem lehet előre jelezni a budapesti orosz-amerikai csúcstalálkozó időpontját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken újságíróknak.

2025. November 08. 08:42, szombat | Külföld

Hadrendbe állt Kína első saját tervezésű repülőgép-hordozója

Kína hadrendbe állította első, teljes egészében saját tervezésű és gyártású repülőgép-hordozóját, a Fucsient, amelyet Hszi Csin-ping kínai elnök jelenlétében avattak fel a déli Hajnan szigetén