Városlista
2026. május 13, szerda - Szervác

Hírek

2023. Szeptember 03. 07:54, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Gulyás Gergely: bízunk abban, hogy a következő évek a magyar oktatás évei lesznek

Gulyás Gergely: bízunk abban, hogy a következő évek a magyar oktatás évei lesznek

Bízunk abban, hogy a következő évek a magyar oktatás évei lesznek, amihez szükség van iskolafejlesztésre, a pedagógusbérek emelésére és arra, hogy legyenek diákok

- mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter szombaton, a Pest vármegyei Maglódon.

Gulyás Gergely a Vermesy Péter Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola új tagépületének átadásán elmondta, hogy az 5,5 milliárd forintos kormányzati beruházásból megvalósult iskola 440 négyzetméteres épületének megépítéséről a kormány még 2017-ben döntött.

Az intézmény 10 tantermes, 8 osztályos, 4 szaktantermes, 3 csoportszobás és tornacsarnokkal, valamint a néptáncoktatást szolgáló táncteremmel is rendelkezik.

Ez a modern épület a megnövekedett igénybevétel mellett is minden olyan célt szolgálni és biztosítani tud, amelyet az oktatási kormányzat célként kijelölt - fogalmazott a miniszter.

Gulyás Gergely szólt arról, hogy míg az ország területének nagy részén a demográfia hátulütőivel vagyunk kénytelenek szembenézni, kevesebb gyermek születik, az osztálylétszámok egyre alacsonyabbak, kisiskoláknál sokszor nehezen indulnak osztályok, addig Pest vármegye egy sziget, ahol ezzel ellentétben pozitív fejlemények tapasztalhatók, ami ugyancsak okozhat nehézségeket.

"Itt nem kevés gyermek van, hanem sok", és azok az iskolaépületek, amelyek néhány évtizeddel ezelőtt elegendőek voltak az oktatáshoz, ma már kevésnek bizonyulnak - mondta, hozzátéve: bízik benne, hogy a következő hónapokban és években Pest vármegye több településén is hasonló okból találkoznak, mint a maglódi iskolafejlesztés.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 13. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Ópusztaszeren lesz szerdán az első kormányülés

Kedd éjfélkor hivatalba lép a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést - közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság

Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.