Hírek
2018. Július 08. 09:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Folyamatosan bővül a szolgáltatási szektor Magyarországon
Évek óta bővül a szolgáltatások teljesítménye Magyarországon, mostanra a teljes gazdaságban négyszer akkora az értéke, mint az iparnak - mondta Csath Magdolna közgazdász szombat reggel az M1 aktuális csatornán.
Csath Magdolna elmondta, az ipar is jól teljesített az első öt hónapban, és pozitív mérleget hozott. Ennek egyik leghangsúlyosabb részét, a járműipart külön kiemelte, megjegyezve, hogy Magyarországon elsősorban német vállalatok gyártanak járműveket, így a német gazdasági helyzet jelentős hatással van rájuk.
A külkereskedelem kapcsán megjegyezte, ugyan az export többletet mutat, de ez csökkent, annak hátterében az állhat, hogy nőtt az import aránya a fogyasztás bővülése miatt.
Magyarország és a nem uniós államok kereskedelme esetében egyébként az látszik, hogy az import van túlsúlyban, így ezen a területen még van mit tenni - fogalmazott a szakértő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Ópusztaszeren lesz szerdán az első kormányülés
Kedd éjfélkor hivatalba lép a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést - közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság
Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.
2026. Május 13. 07:21, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: a Tisza-kormány a nemzet és nem a miniszterelnök szolgálója lesz
2026. Május 13. 07:20, szerda | Belföld
Megalakult a Tisza-kormány
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
