Hírek
2022. December 06. 10:03, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Felvette az előlegeket, majd eltűnt a könnyűszerkezetes házakat ígérő győri kamuvállalkozó
Több rendbeli minősített csalás és sikkasztás miatt vádat emelt a Győri Járási Ügyészség egy férfi ellen, aki közel húszmillió forintot csalt ki ügyfeleitől építési vállalkozónak kiadva magát.
A vádirati tényállás szerint az elkövetéskor 36 éves férfit nem tartották nyilván egyéni vállalkozóként, és nem volt munkavállalója vagy képviselője sem építési vállalkozásnak.
A férfi ennek ellenére 2020. február-július között tíz sértettel kötött megállapodást könnyűszerkezetes házak kivitelezésére egyéni vállalkozóként, illetve egy építési kft. képviselőjeként.
A házak kivitelezésére különböző összegű előlegeket vett át a sértettektől. A vádlott az elején még elkezdte a munkát, azonban már nem fejezte be.
Előfordult olyan is, hogy a vádlott a neki beépítésre átadott konyhabútort nem építette be és vissza sem adta a sértettnek.
A vádlott minden esetben hitegette a sértetteket egy ideig, majd elérhetetlenné vált.
A kép csak illusztráció - Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között
Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Koncz Zsófia: közös ügyünk, hogy a magyar családok erősek legyenek a jövőben is
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan
