Városlista
2026. február 10, kedd - Elvira

Hírek

2011. Szeptember 14. 07:23, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Fellendülhet az ingatlanüzlet a végtörlesztéssel, de több külföldi bank elhagyhatja a magyar piacot

Fellendülhet az ingatlanüzlet a végtörlesztéssel, de több külföldi bank elhagyhatja a magyar piacot

A Banki Hitelkárosultak Egyesülete a hitelezési piac megtisztulását várja a miniszterelnök által tegnap bejelentett intézkedésektől.

A Bankszövetség ugyanakkor még tárgyalni sem hajlandó a felvetésről, inkább jogorvoslatot keres.

A kormány egyebek közt lehetővé tenné az adósság rögzített árfolyamon történő, egyösszegű végtörlesztését. Galcsikné Erdősi Éva a Banki Hitelkárosultak Egyesületének elnökhelyettese a Gazdasági Rádiónak ugyanakkor kiemelte, hogy ez a lehetőség nem minden adósnak nyújt érdemi segítséget, viszont az ingatlanpiacon hozhat némi fellendülést. A pozitív adóslista összeállítását kedvezőnek tartja a szakember, hiszen ez a bankok számára is fontos információval bír.

Közben Nagy Viktor elemző azt mondta azzal, hogy a kormány támogatta a devizahitelek végtörlesztésére vonatkozó múlt pénteki bejelentését, világossá vált, hogy több százmilliárd forintos veszteség érheti a hazai bankszektort. A miniszterelnök úgy nyilatkozott, hogy ez a döntés nem ingatja meg az ágazatot; az OTP és az FHB mögött egyébként is ott áll a magyar állam. Az elemző arra számít, hogy több külföldi bank is felhagy majd magyarországi tevékenységével.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld

Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között

Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.

2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld

MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe

A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van