Városlista
2025. július 17, csütörtök - Endre, Elek

Hírek

2017. Január 17. 13:08, kedd | Kék hírek
Forrás: mti/police.hu

Fél országot ellátó drogbandát fogtak el a rendőrök - VIDEÓVAL

Fél országot ellátó drogbandát fogtak el a rendőrök - VIDEÓVAL

Kábítószerrel és pszichoaktív anyaggal kereskedő csoportot számoltak fel Nógrád megyében; 14 embert fogtak el, a rajtaütést csaknem féléves nyomozás előzte meg

- a részleteket sajtótájékoztatón ismertették kedden Salgótarjánban. A megyei rendőr-főkapitányság bűnügyi főkapitány-helyettese az utóbbi tíz év legnagyobb eredményének nevezte a bűnszervezet felszámolását. Kalmár Zsolt elmondta: a csoport Nógrádon kívül másik öt megyét és Budapestet is ellátta olyan szerekkel, amelyek fogyasztása után ketten életveszélyes állapotban kerültek kórházba.
A nógrádi irányítású szervezett bűnözői csoport 14 tagját január 11-én Őrhalom, Balassagyarmat, Hugyag, Salgótarján, Mohora, Pásztó, Mátraverebély és Karancslapujtő térségében, illetve Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves, Győr-Moson-Sopron, Szabolcs-Szatmár és Bács-Kiskun megyében, valamint Budapesten fogták el - közölte.

A házkutatásokon eddig csaknem ezer gramm különböző színű port és kristályos anyagokat, további kétezer gramm zöldes színű növényi törmeléket, valamint kábítószer és pszichoaktív anyagok előállításához szükséges tárgyakat, illetve készpénzt foglaltak le. Salgótarjánban vegyszerekkel felszerelt, minilaborként működő helyiséget is találtak a rendőrök. A hálózatot a 26 éves őrhalmi K. Attila építette ki és irányította, az adatok szerint 2015-től.

Bárnai Balázs, a főkapitányság bűnügyi osztályvezetője elmondta: sikerült feltérképezniük azt a hálózatot, amely közvetlenül részt vett az értékesítésben, és összesen csaknem száz tanút hallgattak ki. Tájékoztatása szerint a 14 elfogottból kilencen előzetes letartóztatásban vannak, de az ügynek már 17 gyanúsítottja van, és további letartóztatások várhatók.

Kitért arra is: nem biztos, hogy a vevők tudják, mit vesznek, az új pszichoaktív szerek hatása nem számítható ki úgy, mint a korábbi drogoké. Két emberről tudnak, aki életveszélyes állapotba került a csoporttól vásárolt anyag miatt.

Kérdésre Kalmár Zsolt közölte: a pszichoaktív anyagok értéke grammonként ezer és 3 ezer forint között mozog a feketepiacon, vagyis több millió forintos kábítószerfogásról van szó.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 17. 07:44, csütörtök | Kék hírek

Fővárosi Törvényszék: letartóztatták a múlt pénteki autós üldözés három gyanúsítottját

A Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra elrendelte a múlt pénteki autós üldözés három gyanúsítottjának letartóztatását - közölte a Fővárosi Törvényszék sajtóosztálya szerdán az MTI-vel.

2025. Július 16. 09:04, szerda | Kék hírek

Balesetet okozott egy rendőrök elől menekülő ámokfutó - Videó

Ámokfutásba kezdett, majd egy taxival ütközött egy járművezetéstől eltiltott sofőr, akit a közlekedési rendőrök akartak ellenőrizni.

2025. Július 07. 07:16, hétfő | Kék hírek

Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben

Tizenkilencen megsérültek, köztük tizenegy gyerek abban az ukrán rendszámú autóbuszban, amely vasárnap hajnalban szenvedett balesetet a 442-es főúton