Városlista
2026. február 10, kedd - Elvira

Hírek

2015. Március 16. 10:14, hétfő | Sport
Forrás: MTI - fotó: spiritofhungary.hu

Fa Nándorék már a Horn-fokot is megkerülték

Fa Nándorék már a Horn-fokot is megkerülték

A Fa Nándor vezette Spirit of Hungary hétfőn megkerülte a Horn-fokot a Barcelona World Race földkerülő vitorlásversenyen.

A magyar hajós és társa, az új-zélandi Conrad Colman 74 nap 18 óra 13 perc alatt ért Spanyolországból Dél-Amerika legdélibb pontjához. A Horn-fok megkerülésére jéghidegben, viharos időben került sor a magyar fejlesztésű és építésű 60 lábas vitorlással.

"...büszke vagyok a hajóm teljesítményére, öröm számomra, hogy átélhettem ezt az érzést itt lenn a déli óceáni vizeken személyesen" - írta hajónaplójában Fa Nándor, aki pályafutása során negyedszer, míg társa, másodszor kerülte meg a "rettegett" Horn-fokot.

A Horn-fok Dél-Amerika legdélebbi pontja és a Drake-átjáró északi határa, hosszú évekig a világ körüli forgalmat lebonyolító kereskedelmi vitorlások útjának egyik fontos állomása volt. Megkerülése ma is a hajózás egyik nagy kihívása, a földkörüli vitorlásversenyek jelentős átkelési és teljesítménymérési pontja.

A versenyben továbbra is a svájci Bernard Stamm irányította Cheminées Pujoulat vezet, amely már Afrika északi részénél hajózik. A Spirit of Hungary a hetedik helyen halad, hátránya a hatodik helyezett spanyol Renault Captur-hoz képest 1400 tengeri mérföld.

Címkék: Fa Nándor, hajó, verseny

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 09. 15:00, hétfő | Sport

Varga Barnabás duplázott a görög élvonalban

A görög labdarúgó-bajnokságban szereplő AEK Athén vasárnapi kezdőcsapatának tagja volt Varga Barnabás, aki a sereghajtó Panszerraikosz elleni idegenbeli mérkőzés 55. és 95. percében is gólt szerzett.

2026. Február 08. 08:31, vasárnap | Sport

Labdarúgó NB I - A Ferencváros nyerte a 246. fővárosi rangadót

A címvédő Ferencváros 3-0-ra legyőzte hazai pályán az Újpestet a labdarúgó Fizz Liga 21. fordulójának szombat esti rangadóján.

2026. Február 07. 09:12, szombat | Sport

Milánó 2026 - Az olasz kultúrát és történelmet bemutató műsorral megkezdődött a téli olimpia

Megkezdődött a XXV. téli olimpia pénteken, a február 22-ig tartó játékokat hivatalosan Sergio Mattarella olasz elnök nyitotta meg a milánói San Siro Stadionban.