Városlista
2025. november 10, hétfő - Réka

Hírek

2011. Augusztus 08. 07:21, hétfő | Belföld
Forrás: HírTV

Ez nem a kempingek nyara volt eddig

Ez nem a kempingek nyara volt eddig

Az elmúlt 16 év legrosszabb szezonját zárhatják idén a hazai kempingek.

Az alacsony vendégszámnak nem csak az esős időjárás az oka. Egyes kempingezők szerint a forgalom csökkenését az is okozhatja, hogy a vendéglátás színvonala sokat romlott a korábbi évekhez képest.

Az egyik Mosoni-Duna-parti kempingben ezen a hétvégén vannak a legtöbben. Az üzemeltető azt mondja, a nyár eleje óta feleannyi vendége volt, mint tavaly. Szirtl György, a rajkai Aranykárász Kemping vezetője arról is beszámolt, sokszor előfordult, hogy a személyzetnek nagyobb volt a létszáma, mint a vendégeknek.

A pihenőhelyre sokan kerékpározni vagy kenuzni érkeznek. A vendégek szerint ahhoz, hogy több látogató legyen, a Szigetköz marketingjén is javítani kellene. A rajkai kempingben egy vendégnek egy sátorhelyért 1500 forintot kell fizetnie, erre jön rá a 200 forintos idegenforgalmi adó. A lakóautó után fejenként 3500 forintot kell fizetni, faháznál 4000 forint a tarifa.

Termál-látogatás, lovaskocsikázás, vízitúrázás – csak néhány a programok körül, amelyekkel a kempingező helyek magukhoz próbálják csábítani a vendégeket. Az elmúlt években közel félmillió ember választotta a kempingezést. Idén, ha csak augusztusban nem lesz jobb idő, ez szám az egyharmadára eshet vissza. (pr)

hírTV

Címkék: kemping

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld

Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől

Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája

2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld

Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk

HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf