Városlista
2026. március 28, szombat - Gedeon, Johanna

Hírek

2013. Június 28. 10:26, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Eltávolították a Jobbik képviselőinek bútorait a Képviselői Irodaház aulájából

Eltávolították a Jobbik képviselőinek bútorait a Képviselői Irodaház aulájából

Péntek reggelre elhordták a Jobbik által szerdán nyitott "kényszerirodák" bútorait a Képviselői Irodaház aulájából - ismertette sajtótájékoztatón Sneider Tamás képviselő.

Az ellenzéki frakció szerdán az irodaház bejáratánál "kényszerirodákat nyitott", mivel Kövér László házelnök múlt pénteken letiltotta a képviselőcsoport valamennyi szakértőjének és alkalmazottjának belépőkártyáját a földtörvény szavazása alatti obstrukció miatt.
Sneider Tamás pénteken ismertette: a "kényszerirodákba" kihelyezett bútoraik reggelre eltűntek az aulából és az Országgyűlési Őrség tájékoztatása szerint nem visszavitték őket a képviselői irodákba, hanem elzárták azokat. Egyelőre nem kaptak választ arra, hogy miért szállították el a bútoraikat, de remélik, hogy hamarosan visszakapják azokat. Addig is több jobbikos politikus új íróasztalokat vitt az aulába és újra megkezdték a munkát a korlát külső oldalán tartózkodó asszisztensekkel és szakértőkkel együtt - mondta, hozzátéve: olyan bútorokat is elszállítottak, amelyek nem az Országgyűlés tulajdonai.
Úgy fogalmazott, ilyen "nevetséges eszközökkel" nem lehet ellehetetleníteni a Jobbikot. Felszólította Kövér Lászlót, "az Országgyűlés kiskirályát, hogy hagyja abba ezt az egész hülyeséget, mert rajta röhög az egész világ".
A pénteki sajtótájékoztatón felavatták a Képviselői Irodaházzal szemben, a járdán felállított mobil vécét is, amelyet az épületből kizárt alkalmazottak számára létesítettek. Sneider Tamás elmondta, hogy a következő napokban fénymásolóval és hűtővel is próbálják majd javítani a "kényszerirodák" komfortját.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 28. 14:00, szombat | Belföld

A Nézőpont szerint változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között

Változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között, míg a DK és a Mi Hazánk elnökének népszerűsége is meghaladja a parlamentbe jutási küszöböt

2026. Március 28. 10:35, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon

A Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon, és az egyenlő a magyar emberek kizsebelésével, ezért erre nemet kell mondanunk

2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld

Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén