Hírek
2018. Február 26. 18:32, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Elhárították a hibát a Paksi Atomerőmű 1. blokkjában

A Paksi Atomerőműben feltárták és kijavították azt a hétfőn reggel történt hibát, amely miatt csökkent a reaktor teljesítménye - tájékoztatta Kovács Antal, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. kommunikációs igazgatója az MTI-t.
Hozzátette: az előírt tesztek elvégzése után megkezdték az 1. blokk felterhelését. Emlékeztetett: a turbinavédelem automatikusan leterhelte 100 megawattra a 2. turbógépcsoportot, így az 1. blokk teljesítménye 360 megawattra csökkent. Ismertette, hogy a turbinavédelem működésbe lépését és ezáltal a turbina leállását egy szabályozószelep megszorulása okozta. Ennek javítását elvégezték, majd megkezdték a blokk teljesítményének emelését az 500 megawattos névleges szintre - közölte.
A történteknek az Országos Atomenergia Hivatal honlapján közzétettek szerint nincs hatása a nukleáris biztonságra, az esemény nem jelentésköteles, hatósági beavatkozás nem szükséges.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta