Hírek
2018. Augusztus 07. 05:01, kedd |
Belföld
Forrás: police.hu
Együtt mentettek életet a rendőrök és egy szabadidős mentős Újbudán
Az újbudai rendőrök és egy szabadidős mentős élesztett újra egy nőt hétfőn délben Budapesten.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság XI. kerületi Rendőrkapitányságának járőrei augusztus 6-án 12 óra 17 perckor Budapesten a Fehérvári úti vásárcsarnok bejárata előtt arra lettek figyelmesek, hogy egy idős nő erősen köhög.
A 64 éves asszony evés közben félrenyelt, majd fulladni kezdett. A rendőrök Heimlich fogást alkalmaztak, de a nőnek leállt a légzése, illetve a keringése, ezért elkezdték az újraélesztését. Ezt egy arra járó szabadidős mentős is észrevette, és a segítségükre sietett. A járőrök és a mentős közös erővel életben tartották az asszonyt a mentők kiérkezéséig, akik stabilizálták és kórházba szállították.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 10. 13:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: indul a három az egyben képzés, összekapcsoljuk a technikumokat és az egyetemeket
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között
Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Koncz Zsófia: közös ügyünk, hogy a magyar családok erősek legyenek a jövőben is
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
