Városlista
2025. április 21, hétfő - Konrád

Hírek

2010. Február 23. 16:21, kedd | Helyi

Egyre többen használják a biztonsági övet

Egyre többen használják a biztonsági övet

Három napig fokozott közúti ellenőrzést tartottak a rendőrök múlt héten a megye útjain. A TISPOL akcióban elsősorban a biztonsági öv, a gyermekülés és a bukósisak használatát ellenőrizte a rendőrség.

A megyei akció meglepő eredményt hozott. A razzia során 5455 felnőtt és 661 gyermek övhasználatát ellenőrizték, közülük 137 felnőtt és 7 gyermek nem csatolta be a biztonsági övet, vagy nem előírásszerűen alkalmazta a gyermekbiztonsági rendszert. Ez azt jelenti, hogy a felnőttek 97,5%-a, a gyermekek 99%-a be volt kötve. Ez jobb arány, mint ami Svédországra jellemző.

Magyarországon 2008-ban végeztek országos felmérést, akkor az övhasználók aránya közel 70% volt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Április 20. 09:20, vasárnap | Sport

Böde góllal ünnepelte az 500. meccsét, de a Paks nem tudott nyerni

A Puskás Akadémia a hosszabbításban egyenlítve 2-2-es döntetlent játszott a Paks vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának szombat esti rangadóján.

2025. Április 20. 09:19, vasárnap | Bulvár

Magyar üzenet szól a világ összes cirkuszában a cirkuszi világnap alkalmából

Magyar üzenet szól a világ összes cirkuszában a cirkuszi világnap alkalmából! - tudatta a Fővárosi Nagycirkusz az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.

2025. Április 20. 09:16, vasárnap | Kék hírek

Felszámoltak egy drogkereskedő-hálózatot Veszprém vármegyében - Videó

Felszámoltak egy drogkereskedő-hálózatot Veszprém vármegyében, a rendőrök hat embert vettek őrizetbe - közölte a vármegyei rendőr-főkapitányság vasárnap a rendőrség honlapján.