Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2022. Július 23. 07:00, szombat | Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu

Drogültetvényt számoltak fel Budapesten és Érden

Drogültetvényt számoltak fel Budapesten és Érden

Kannabisz-ültetvényt számolt fel a rendőrség Budapesten és Érden, a nyomozók az ügyben elfogtak két férfit és lefoglaltak több mint öt kiló marihuánát - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda pénteken.

A közlemény szerint a rendőrségnek olyan információ jutott a birtokába, hogy egy 29 éves budapesti és egy 35 éves érdi férfi - akik gyerekkori barátok - nagy valószínűséggel drogot termeszt az otthonában. A nyomozók július 15-én csaptak le a csaknem egy éve drogtermesztéssel és -terjesztéssel foglalkozó párosra, a két férfit azóta letartóztatták, ellenük kábítószer-kereskedelem miatt indult büntetőeljárás.

A rendőrök mindkét ingatlanban szakszerűen kialakított növénytermesztő helyiségeket találtak: az ültetvényt a gyanúsítottak Budapesten egy lakóépület leválasztott lakrészében, Érden pedig egy ház pincéjében és egyik szobájában hozták létre. A helyiségekben fűtő-, hűtő-, világító-, elszívó- és levegőkeringtető rendszerek működtek. A két férfi a rendszer működtetéséhez szükséges villamos energiához az áramszolgáltatót kikerülve, a villanyórák illegális átalakításával jutott hozzá.



A budapesti házban mintegy 5 kilogramm leszüretelt és szárított kannabiszt, míg Érden 100 kifejlett növényt, mintegy 100 gramm amfetamint, növényi őrlőgépet, pipát, fóliázógépet és mérleget találtak a rendőrök.

A nyomozók ezen kívül Budapesten még egy ingatlanban házkutatást tartottak, ott mintegy 100 gramm marihuánát, arany ékszereket és csaknem 10 millió forintot is találtak - ismertették.

A gyanúsítottak a kábítószert fogyasztóknak értékesítették tovább, a teljes bűnelkövetői kör feltérképezése még folyamatban van - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta