Hírek
2020. Augusztus 04. 12:00, kedd |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Donald Trump amerikai elnöki rendeletet írt alá a munkahelyek külföldiekkel szembeni védelméről
Donald Trump hétfőn rendeletet írt alá az amerikai munkahelyek védelméről, amely azt kívánja megakadályozni, hogy külföldi munkavállalókat, akár alkalmi munkára is, amerikai munkavállalók helyére vegyenek fel.
A rendelkezés amerikai állampolgárok alkalmazását írja elő szövetségi munkahelyeken és kormányzati állásokban.
Döntésével az amerikai elnök a külföldiek munkavállalását biztosító H-1B típusú vízumokkal történő visszaéléseknek szeretné elejét venni. Mint az aláírási ceremónián Mike Pence alelnök fogalmazott a Fehér Házban: "az elnök ma egyszer s mindenkorra elkötelezte magát a vízumprogramunkkal történő visszaélések ellen". Hétfőn Trump azonnali hatállyal leváltotta az 1933-ban, még Franklin Delano Roosevelt elnök által életre hívott Tennessee Valley Authority (TVA) nevű, knoxville-i állami áramszolgáltató vállalat vezetőjét, mert azt tervezte, hogy műszaki feladatainak mintegy 20 százalékát kiszervezi külföldi székhelyű vállalatoknak. Ezzel több mint kétszáz amerikai munkahelye került veszélybe.
Pence bejelentette: az elnöki rendelet aláírása közben informálták a Fehér Házat, hogy a TVA elnök-vezérigazgatója, Jeff Lyash "jelezte erőteljes szándékát" arra, hogy mégsem valósítja meg a kiszervezési tervet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 26. 09:24, péntek | Külföld
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmébenAz Egyesül
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmében
2025. December 26. 09:23, péntek | Külföld
Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony áradásokkal, villámáradásokkal, földcsuszamlásokkal
Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony, az állam déli részén vészhelyzetet hirdettek áradások, villámáradások, földcsuszamlások miatt.
2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld
Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában
Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.
2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld
Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek
Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.
