Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2023. Március 30. 09:06, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Cigit kért tőle, majd megdobta egy pohárral, ezért agyonverte egy székkel

Cigit kért tőle, majd megdobta egy pohárral, ezért agyonverte egy székkel

Vádat emelt a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség egy férfi ellen, aki előbb ököllel, majd egy székkel halálra verte a tőle cigarettát kérő embert Kecskeméten.

A főügyészség csütörtökön arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a vádirat szerint a büntetett előéletű kecskeméti férfi egy családi ünnepen jelentős mennyiségű alkoholt ivott, majd egy asztalnál ülve elaludt. Később a helyszínre érkezett a szintén ittas állapotban lévő sértett. A hívatlan vendég cigarettát kért a férfitól, aki közölte, hogy nem ad, erre a sértett fejen dobta egy pohárral.

A vádlott haragjában először ököllel többször arcon ütötte a a sértettet, majd egy széket felkapva azzal ütötte tovább a férfi fejét. A sértett a kórházi kezelés ellenére két nap múlva belehalt fejsérüléseibe.

A többszörös visszaesőnek számító férfit az ügyészség halált okozó testi sértéssel vádolja. Bűnösségéről a Kecskeméti Törvényszék dönt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta