Városlista
2025. december 27, szombat - János

Hírek

2022. November 03. 08:45, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Bakondi: fokozódik a migrációs nyomás

Bakondi: fokozódik a migrációs nyomás

Fokozódik a migrációs nyomás a déli határon és már az Iszlám Állam is igyekszik kihasználni a helyzetet - jelentette ki a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója.

A hatékony határvédelem miatt feltorlódnak a magyar határon a migránsok, ezért élhetetlenné válnak a határ menti települések - közölte Bakondi György.

Eközben embercsempész bandák harcolnak a területért - tette hozzá.

A tanácsadó úgy vélekedett, hogy a megoldást az jelentheti, ha az Európai Unió szakít a bevándorlást szükségesnek tartó elhibázott migrációs politikájával.

Ebben a helyzetben Magyarország fokozza a határvédelem hatékonyságát. Zajlik a határkerítés erősítése, illetve a télre már több mint ezer határvadász áll szolgálatba. Ez pedig lehetővé teszi, hogy a honvédséget kivonják a déli határról - tette hozzá.

Ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy a magyar határvédelem költségei meghaladják a 600 milliárd forintot. Az Európai Unió pedig annak ellenére sem nyújtott ehhez pénzügyi segítséget, hogy Magyarország egyben az EU külső határait is védi.

Címkék: bakondi, migráció

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 26. 09:25, péntek | Belföld

Jellemzően napos idő várható az utolsó decemberi hétvégén

2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak

Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld

Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar

Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.