Hírek
2019. Január 04. 07:22, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Az év első időközi választásait tartják vasárnap
Az év első időközi választásait rendezik vasárnap: Nórápon polgármestert, Herencsényben polgármestert és képviselőket, Edelényben pedig önkormányzati képviselőt választanak.
A Veszprém megyei Nórápon azért tartanak időközi polgármester-választást, mert a község korábbi vezetője, Stankovics Ferenc (független) szeptember 18-án meghalt. A Pápa közelében lévő település polgármesteri tisztségéért három független jelölt indul: Antalné Ihász Mária, Fekete László és Pintér Sándorné. A település választói névjegyzékében 185-en szerepelnek.
A Nógrád megyei Herencsényben polgármestert és önkormányzati képviselőket is választanak vasárnap, mert a képviselő-testület szeptember 21-én feloszlatta magát. A polgármesteri székért két független jelölt indul: az eddigi polgármester, Fazekas János és Jávor Károly. A négy képviselő-testületi helyre tízen pályáznak, valamennyien függetlenek. A választói névjegyzékben 484-en szerepelnek.
A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Edelényben önkormányzati képviselőt választanak, mert a 2-es számú választókerület képviselőjét, Csabai Gyulát (Csak Edelény) egy önkormányzati cég ügyvezetőjévé nevezték ki és ezért lemondott. A választáson három jelölt indul: Juhász Andor Józsefné (Civil Összefogás az Edelényi Változásokért Egyesület), Loj Balázs (Fidesz-KDNP), és Tornai Sándor (független). A választói névjegyzékben 1050-en szerepelnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 10. 13:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: indul a három az egyben képzés, összekapcsoljuk a technikumokat és az egyetemeket
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között
Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Koncz Zsófia: közös ügyünk, hogy a magyar családok erősek legyenek a jövőben is
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
