Hírek
2018. Október 25. 13:32, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Átlagosan 28 ezer forint lesz az éves kgfb-díj
Átlagosan 28 ezer forint lesz a kötelező gépjárműfelelősség-biztosítás (kgfb) éves díja – mondta Sebestyén László, a Netrisk.hu ügyvezető igazgatója csütörtök reggel az M1 aktuális csatornán.
A műsorban elhangzott, hogy a november elején kezdődő év végi kgfb-kampányban 10-15 százalékos díjemelkedés mellett 140-150 ezer szerződést váltó gépjármű-tulajdonosra számítanak a szakértők.
Sebestyén László szerint azok az autósok, akik 2010 előtt vásárolták gépjárművüket (nagyjából minden negyedik üzembentartó) átlagosan 23-24 ezer forintot fizetnek a kötelező biztosításra, miközben az év közben szerződést kötők körülbelül 40 ezer forintos díjra számíthatnak.
A biztosítási díj mértékét sok szempont alapján alakul ki, de az egyik legfontosabb paramétere, hogy milyen besorolásban van az adott autós. A 2010 előtt szerződést kötött emberek jelentős része a legmagasabb bónuszban, a 10-es kategóriában van, ők akár 50 százalékos kedvezményben is részesülhetnek.
A végső árat azonban az autó paraméterei, a legutolsó károkozás, a lakóhely, és az életkor is befolyásolja - mondta.
A biztosítóknak november 2-ig van lehetőségük új tarifát hirdetni; a szerződést felmondani legkésőbb az évforduló előtt 30 nappal lehetséges - tájékoztatott az ügyvezető igazgató.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.
