Hírek
2021. Szeptember 08. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Átalakított autóval lopták a fát
Engedély nélküli vezetőt vontak intézkedés alá az ózdi járőrök, aki úgy közlekedett rendszám nélküli kocsijával, hogy több súlyos szabálysértést is elkövetett. A kocsit vezető férfi ellen büntetőeljárás is indult.
Az ózdi járőrök egy rendszám nélküli, közúti közlekedésre alkalmatlan, fával megpakolt autóra lettek figyelmesek 2021. szeptember 5-én a délelőtti órákban, Farkaslyukon a Mikszáth Kálmán utcában. A rendőrök előtt az autó áttért a bal oldali forgalmi sávba úgy, hogy a szolgálati autót vezető járőrt hirtelen fékezésre kényszerítette – közölte a rendőrség kedden.
Az intézkedés során az egyenruhások megállapították, hogy a férfi érvénytelen hatósági engedéllyel, kötelező felelősségbiztosítás nélkül, és műszaki feltételeknek nem megfelelő járművel közlekedett. A kocsi utastere, és a raktere átalakított állapotú volt, mely eltulajdonított fával volt megpakolva.
A szabálysértésen tetten ért sofőrt, és utasát később a járőrök rendőrök előállították az Ózdi Rendőrkapitányságra, ahol az autót vezető 22 éves farkaslyuki férfi beismerte a szabálysértések elkövetését.
A rendőrkapitányság munkatársai a gépjármű vezetőjét szabálysértési őrizetére vették, a bíróság pedig tizenkét hónapra eltiltotta a járművezetéstől, és pénzbírsággal sújtotta.
A rendőrök lopás miatt a férfi, és a 16 éves társa ellen külön szabálysértési eljárást is indítottak, illetve büntetőeljárást kezdeményeztek a gépjárművezető ellen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld
Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén
2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld
Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra
Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.
2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét
Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest
Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
