Városlista
2026. február 10, kedd - Elvira

Hírek

2019. Szeptember 30. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Áramütés veszélye miatt kávéfőzőt hív vissza az egyik áruházlánc

Áramütés veszélye miatt kávéfőzőt hív vissza az egyik áruházlánc

Áramütés veszélye miatt visszahívja Silvercrest Eszpresszó kávéfőző SEMS 1100 A1 termékét a Lidl áruházlánc; a termék alján az IAN 313486 nemzetközi cikkszám látható.

A cég honlapján olvasható közlemény szerint a Kompernass Handelsgesellschaft mbH elővigyázatosságból hívja vissza ezt a termékét, ugyanis gyártási hiba miatt egyes termékeknél nem zárható ki az áramütés veszélye. A cég arra kéri a vásárlókat, hogy ne használják tovább a kávéfőzőt.

A kifogásolható kávéfőző a Lidl Magyarország üzleteiben 2019. június 17. és 2019. július 31. között volt kapható.

Az üzletlánc arra kéri vásárlóit, ne használják a terméket, azt bármelyik üzletbe visszavihetik. A vételárat - a vásárlást igazoló nyugta nélkül is - visszatérítik.

A termékvisszahívás kizárólag a Silvercrest Eszpresszó kávéfőző SEMS 1100 A1 (IAN 313486) terméket érinti, a "Silvercrest" márka további termékeire, illetve a Lidl más termékeire a visszahívás nem vonatkozik - közölte a Lidl.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld

Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között

Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.

2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld

MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe

A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van

2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld

NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan

Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan