Hírek
2012. Április 26. 14:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Agyhullámmal irányítható robotot mutattak be
Svájci kutatók olyan robotot mutattak be, amelyet a részlegesen lebénult kísérleti személy pusztán agyi jeleivel képes volt irányítani.
A Svájci Szövetségi Technológiai Intézet kutatói szerint kísérletük egy lépéssel közelebb visz ahhoz, hogy a mozgáskorlátozott emberek egy robotavatáron keresztül könnyen kapcsolatba lépjenek környezetükkel. A sikeres keddi demonstrációban egy részlegesen végtagbénult páciens vett részt, aki elképzelte, hogy felemeli ujjait, és azokkal egy robotot irányít. Maga a robot azonban a Sion városában lévő kórháztól mintegy 100 kilométerre lévő laboratóriumban volt.
Hasonló kísérleteket már az Egyesült Államokban és Németországban is végeztek korábban, ám ez az első eset, ahol egy egyszerű sisak segítségével sikerült megvalósítani a részlegesen bénult páciens agyi jeleinek rögzítését, mindenféle beültetett implantátum nélkül.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.
