Hírek
2013. Szeptember 20. 17:27, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
A rezsicsökkentés alkotmányba foglalásán gondolkozik a Fidesz
A Fidesz-frakció a következő két hétben kikéri a kormány véleményét és eldönti, hogy javasolja-e a rezsicsökkentés alaptörvénybe foglalását.
Ezt Rogán Antal a kormánypárt képviselőcsoportjának vezetője jelentette be pénteken, Budapesten újságírók előtt.
A politikus szerint az alkotmányos védelmet azzal garantálnák, hogy az alaptörvényben kétharmadossá tennék azt a készülő jogszabályt, amely a nonprofit közműszolgáltatókról szól és megtiltaná, hogy a "rezsiszolgáltató cégek komoly profitot számítsanak fel".
Kiemelte, a lépésre azért van szükség, mert a "szocialisták nem megbízhatóak". Vagyis bár szerinte "egyáltalán nem biztos", hogy az MSZP kormányzati lehetőséghez jut jövőre, mégis garantálni kell, hogy a gyakran monopol helyzetben lévő magánközmű-szolgáltatók később ismét óriási haszonra tegyenek szert.
Rogán Antal kifejtette, a Fidesz-frakcióban "komoly vita" alakult ki a kérdésről, "ugyanis képviselőtársaim túlnyomó többsége azt mondja, hogy nem lehet bízni a Magyar Szocialista Pártban". A szocialista kormányok "drasztikusan emelték a rezsi árát" - fogalmazott, példaként említetve, hogy 2002-2010 között úgy emelkedett háromszorosára a gáz ára, hogy azt megelőzően Lendvai Ildikó "hangzatosan és nyilvánvalóan" ígérte az ellenkezőjét.
A frakcióvezető elmondta, személy szerint támogatja az alkotmányos védelem bevezetését.
Kérdésre válaszolva közölte, az Országgyűlés legkésőbb tavasszal fogadhatja el a nonprofit közműszolgáltatókról szóló törvényt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 28. 10:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon
A Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon, és az egyenlő a magyar emberek kizsebelésével, ezért erre nemet kell mondanunk
2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld
Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén
2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld
Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra
Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.
2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét
Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
