Hírek
2014. Augusztus 01. 05:00, péntek |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A nők agya gyorsabban fejlődik, mint a férfiaké
Az utóbbi évek, évtizedek során az emberek egyre okosabbak lettek és úgy tűnik a női agy még inkább előnyben van, ugyanis gyorsabban fejlődik, mint a férfiaké.
Ezt állapította meg egy tanulmány, amelynek keretében 13 európai országból 31 ezer, 1923-1957 között született ember adatait vették szemügyre - adta hírül a Fox News.
A vizsgálat megállapította, hogy a nőknek jobb az epizodikus memóriájuk, amely az új ismeretek, képességek elsajátításáért felelős. Ugyanakkor bár a matematikai képességeket illetően a nők még mindig elmaradnak a férfiak mögött, de a két nem közötti különbség ezen a téren csökkenőben van.
A különböző korcsoportok összehasonlítása során megállapították, hogy összességében mindkét nem agya fejlődött az idők során. 'Az életkörülmények javulásával nőttek mind a nők, mind a férfiak kognitív képességei' - mondják a kutatók.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 27. 18:00, péntek | Életmód
Márai Sándor-emlékkiállítás nyílt a budai Várnegyedben
\"Budára költöztem\" címmel Márai Sándor-emlékkiállítás nyílt csütörtökön a budai Várnegyedben, a Virág Benedek Házban a Márai-emlékév alkalmából - közölte a Budavári Önkormányzat az MTI-vel.
2026. Március 27. 15:00, péntek | Életmód
Premier a Csukás Meserádióban, új mese kel életre Csukás István születésének 90. évfordulóján
A legendás meseíró, Csukás István eddig kiadatlan, egyben utolsó művét születésének 90. évfordulója alkalmából premierként mutatja be a közmédia.
2026. Március 26. 17:00, csütörtök | Életmód
Paloznaki Jazzpiknik- A Bin-Jip, Antonia Vai és a Loop Doctors is fellép
2026. Március 25. 16:00, szerda | Életmód
Húsvét - Húsvéthétfőn orgonakoncert lesz a Pannonhalmi Főapátság bazilikájában
Johann Sebastian Bach orgonaművei szólalnak meg a Szent Márton-bazilikában húsvéthétfőn - tudatta a Pannonhalmi Főapátság kedden az MTI-vel.
