Hírek
2018. Április 30. 18:57, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
A magyar film napja - csaknem száz partner csatlakozott a kezdeményezéshez

A magyar film napja, amelyet hétfőn ünnepelnek, országos esemény, csaknem száz partner csatlakozott a kezdeményezéshez - mondta Ráduly György, a Filmarchívum igazgatója hétfőn az M1 aktuális csatornán.
Kiemelte: 1901. április 30-án mutatták be A táncz című filmet, amelynek a bemutatóját tekintik a magyar film születésnapjának, mert bár korábban forgattak már mozgóképet Magyarországon, ez volt az első megrendezett magyar filmalkotás.
Ráduly György elmondta: a budapesti események központja az Uránia, ahol este a Csinibaba című filmet vetítik, de a magyar film napjához nemcsak mozik, hanem a többi között könyvtárak, művelődési házak is csatlakoztak. Jelezte: a filmnaphoz csatlakozásnál a legfontosabb, hogy műsorra tudjanak tűzni magyar filmeket, de Szegeden például némafilmet vetítenek zenei aláfestéssel.
Közölte: az egész rendezvénysorozatot a Magyar Nemzeti Filmalap kezdeményezésére indították el és csatlakozott hozzá a Magyar Művészeti Akadémia, a Nemzeti Művelődési Intézet és a Mozisok Országos Szövetsége is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta