Városlista
2026. február 10, kedd - Elvira

Hírek

2021. Május 18. 08:25, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

A koronavírus-törvény meghosszabbításáról szavaz a parlament

A koronavírus-törvény meghosszabbításáról szavaz a parlament

Az Országgyűlés kedden szavaz a koronavírus-törvény hatályának meghosszabbításáról.

A parlament aktuális ülésének második napja reggel 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal indul, amit határozathozatalok követnek.

A képviselők ekkor fogadhatják el a kabinet azon javaslatát, amely a Ház őszi ülésszakának első ülésnapját követő 15. napig meghosszabbítaná a koronavírus-törvény hatályát, hogy a veszélyhelyzeti kormányrendeletek továbbra is érvényben maradhassanak.

A határozathozatalok során döntés várható az idei költségvetés módosításáról, valamint a köznevelést és a felsőoktatást érintő változtatásokról is.

Az ülésnap további részében négy általános vitát bonyolítanak le. Terítékre kerül például az egyszülős családok életkörülményeinek javításáról szóló kormányzati előterjesztés, valamint a kabinet adómódosítási előterjesztése.

Az Országgyűlés szerdától péntekig a 2022-es költségvetési javaslatot tárgyalja összesen 30 órás időkeretben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld

Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között

Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.

2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld

MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe

A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van

2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld

NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan

Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan