Városlista
2025. április 9, szerda - Erhard

Hírek

2022. Február 24. 14:03, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A kereskedők támogatását kérik a magyar tojástermelők

A kereskedők támogatását kérik a magyar tojástermelők

A magyar tojástermelő és tojáscsomagoló vállalkozások arra kérik a forgalmazókat és a kereskedőket, hogy vállaljanak szerepet a magyar tojástermelés fenntartásában - közölte a Baromfi Termék Tanács szerdán az MTI-vel.

Az érdekképviselet az uniós túlkínálat, valamint a takarmány-, az energia- és a munkaerőköltségek jelentős emelkedése miatt sürget változásokat.

A Magyar Tojóhibrid-tenyésztők és Tojástermelők Szövetsége szerint a belföldi vállalkozások már csaknem egy éve önköltség alatti árakon kénytelenek eladni az étkezési tojást. A tojásonkénti 3-5 forintos veszteség ellensúlyozására, az állattartóknak a legolcsóbban előállított, M-es méretű étkezési tojások darabjáért ma legalább 40 forintot kellene kapniuk - írták.

A közlemény szerint átlagos árrés esetén nem változnának jelentősen a fogyasztói árak sem. A forgalmazók és a kereskedők ezért - mint fogalmaztak - támogathatnák a tojásszektort azzal, ha megfizetnék az árakkal a termelők munkáját. A magyar tojás jó minőségű, élelmiszerbiztonsági szempontból megbízható, a rövid ellátási lánc pedig a legkisebb környezetterheléssel biztosítja az állandó kínálatot - hangsúlyozták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt

Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára

2025. Április 09. 07:36, szerda | Belföld

OGY - A kábítószer elleni fellépésről tárgyal a parlament

A kábítószer elleni fellépéssel kapcsolatos törvényjavaslatról tárgyal szerdán a parlament.

2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!

A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.

2025. Április 09. 07:32, szerda | Belföld

Amerikai nagykövet: egy potenciális aranykor előtt állunk a magyar-amerikai kapcsolatokban

Egy potenciális aranykor előtt állunk az amerikai-magyar kapcsolatokban, amelynek alapját a két ország vezetői közti szoros kapcsolat adja