Hírek
2011. Október 26. 14:45, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
A kávé segít megelőzni a bőrrákot
Tudósok szerint a reggeli kávé nemcsak abban segít, hogy könnyebben induljon a nap - egészségünk megőrzésében is nagy szerepet játszik. Kutatások szerint napi egy fekete már jelentősen csökkentheti a bőrrák esélyét.
A bazális sejtes karcinóma a bőrrák leggyakrabban előforduló formája, amely évente milliókat betegít meg világszerte. Éppen ezért nagy áttörést jelentene közegészségügyi szempontból, ha sikerülne egy olyan élelmiszert találni, amely akár kis mértékben is csökkentheti a kór kialakulásának esélyét - írja a HealthDay.
Ez a bravúr sikerült nagy valószínűséggel a kutatóknak - kiderült ugyanis, hogy a kávéfogyasztás segíthet megelőzni a rákos megbetegedés kialakulását. A szakemberek elmondták: úgy tűnik, hogy a koffeinfogyasztással van valamilyen összefüggésben a kockázat csökkenése, bár egyelőre az ok-okozati kapcsolat nem bizonyított.
Erre utaltak a kísérletek is: a koffeinmentes kávénak ugyanis nem volt hatása a karcinóma kialakulásának esélyére - ezzel szemben a koffeines ital, amennyiben napi három csészével vagy többel fogyasztott el belőle valaki, 20 százalékkal csökkentette a bőrrák kialakulásának valószínűségét.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 10. 13:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: indul a három az egyben képzés, összekapcsoljuk a technikumokat és az egyetemeket
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között
Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Koncz Zsófia: közös ügyünk, hogy a magyar családok erősek legyenek a jövőben is
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
