Városlista
2025. november 10, hétfő - Réka

Hírek

2017. Június 12. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti

A jövő évi költségvetésről szavaz a parlament

A jövő évi költségvetésről szavaz a parlament

Négynapos üléssel, több határozathozatallal, köztük a 2018-as költségvetésről szóló döntéssel zárja tavaszi ülésszakát jövő héten az Országgyűlés.

A napirendi javaslat szerint a négynapos ülés hétfő délelőtt 10 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd tárgyalnak és szavaznak a képviselők az idei költségvetés módosításához és a jövő évi büdzséhez benyújtott összegző módosító javaslatról. Délután hangzanak el az interpellációk, az azonnali kérdések és a kérdések, majd bizottsági jelentések és összegző módosító javaslatok vitájával zárul az ülésnap.

Kedd délben terveznek szavazni egyebek mellett a külföldről támogatott szervezetek átláthatóságát célzó javaslatról, az új büntetőeljárási és az ügyvédi tevékenységet szabályozó törvényjavaslatról, az Iszlám Állam elleni nemzetközi fellépésben való további magyar részvételről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adótörvényekről, valamint a nyugdíjas szövetkezetek létrehozását lehetővé tevő előterjesztésről.

Szerdán ugyancsak lesznek határozathozatalok a Házban: ekkor dönthetnek a burkolt pártfinanszírozás megakadályozásáról és az átlátható kampányfinanszírozás biztosításáról szóló javaslatról, továbbá a kéményseprőipari, az anyakönyvi és a nemzeti ménesbirtokot szabályozó törvény módosításáról, valamint több nemzetközi egyezményről. A szavazások után tartják a közszolgálati tisztviselőkről szóló jogszabály módosításának vitáját, majd megtárgyalják a képviselők az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóságnak a Magyar Államkincstárba olvadásához szükséges törvénymódosításokat.

Az Országgyűlés tavaszi ülésszaka csütörtök délután zárul. Ezen a napon - amikor mindössze egyórás ülést terveznek - dönt a parlament a 2018-as költségvetésről és az
A parlament várhatóan szeptember közepétől folytatja munkáját.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld

Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől

Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája

2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld

Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk

HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf